Więcej niż biznes

Więcej niż biznes. Opinie, porady, ciekawostki.

O biznesie i nie tylko.




Opinie, porady, ciekawostki.

O biznesie i nie tylko





wtorek, 3 września 2013

4 GŁÓWNE ZALETY PROWADZENIA WŁASNEJ FIRMY



Według najnowszego badania PARP, 25 proc. studentów skłania się do podjęcia ryzyka prowadzenia własnej działalności gospodarczej, a 39 proc. rozważa założenie swojego biznesu w przyszłości. Taka postawa młodych ludzi cieszy, dlatego dziś napiszemy o wyższości prowadzenia własnej firmy nad pracą na etacie.

Dzień w dzień (nie) to samo

Codziennie wstajesz i wykonujesz te same czynności? Wsiadasz do tego samego tramwaju, dojeżdżasz do pracy przed 8.00, aby podpisać listę obecności i rozpocząć wykonywanie tych samych obowiązków, co wczoraj. Wracasz o 17.00 do domu i tak dzień po dniu, aż do emerytury? Jeśli chcesz przerwać ten codzienny rytuał, to załóż własny biznes. Będziesz wcześniej wstawał i pracował dłużej, ale każdy dzień przynosić będzie nowe wyzwania. Przygotuj się na wzloty i upadki, ale każdy dzień będzie inny. 

Szansa na wyższe dochody

Każdego 10. dnia miesiąca sprawdzasz, czy na konto wpłynęła już wypłata. Wielką radość budzi dodatkowy zastrzyk gotówki w postaci premii lub przedświątecznego bonu. Możesz sobie wówczas pozwolić na dodatkowe zakupy, bo 2 500 zł "na rękę" z kredytem hipotecznym na głowie nie pozwala na wiele. Wahasz się, czy rozkręcić własny biznes, bo może tylko pogorszysz sytuację? Jeśli nie zaryzykujesz, to na pewno jej istotnie nie poprawisz. Działalność gospodarcza to szansa na wyższe dochody i trochę luzu w domowym budżecie. Na początek warto pogodzić firmę z etatem. W ten sposób zniwelujesz ryzyko i wykonasz niezbędny krok ku wyższym dochodom. 

Wolność i samorealizacja

Cenisz sobie takie wartości, jak niezależność i możliwość decydowania o sobie? Lubisz podejmować kluczowe decyzje, a zarządzając ludźmi, czujesz się jak ryba w wodzie? W 100 proc. szczęśliwy będziesz tylko jako właściciel firmy. Nikt nad głową nie będzie wyznaczał obowiązków i krytykował. Nikomu nie będziesz musiał raportować i tłumaczyć się z podjętych decyzji. Poczucie spełnienia zawita, gdy na pocztę przyjedzie e-mail od zadowolonego klienta i potwierdzenie przelewu. Nie będzie też nic przyjemniejszego niż informacja o zamówieniu od nowego kontrahenta. Dopełnieniem uczucia samorealizacji będzie zgrany zespół, który zbudowałeś.

Masz szansę zostać milionerem

"Jak zostać milionerem?"- to pytanie zadają sobie uczestnicy warsztatów, konferencji i wykładów poświęconych przedsiębiorczości. Zadanie jest bardzo trudne, ale na pewno nie zrealizujesz go, pracując na etacie. Poza nielicznymi przykładami prezesów banków do wielkiego majątku dochodzi się przez własny biznes. Zatrudnienie w firmie może być jedynie przystankiem na drodze do milionów, ale najważniejszym krokiem jest założenie firmy. Na liście miliarderów miesięcznika "Forbes" nie ma osób, które dorobiły się, pracując dla kogoś. Próżno również szukać takich przykładów w rankingu 100 najbogatszych Polaków tygodnika "Wprost".


Niecodzienny pomysł polskich absolwentów

Przykład? Właściciele firmy Maspex przygodę z biznesem zaczynali w 1990 roku. Inżynierowie górnicy - twórcy giganta, który konkuruje ze światowymi gigantami osiąga rocznie ponad 2 mld zł przychodów. Startowali jednak od sprzedaży zabielacza do kawy i kakao instant - dziś należą do nich takie marki jak: Kubuś, Lubella, Tymbark, Plusssz czy Tiger.



1 komentarz:

  1. Zdecydowałem się podjąć współpracę z www.eRachuba.pl. Jestem zachwycony – nie dość, że mają świetne podejście, to jeszcze dysponują ogromnym doświadczeniem.

    OdpowiedzUsuń